Doporučený repertoár

Dílna k expozici Cesty Antonína Dvořáka

Navštivte zemi, kde za měsíčního svitu tančí průsvitné lesní žínky, čarují mocné ježibaby, vodní hladinu střeží vodníci a krásná Rusalka bojuje o princovu nestálou lásku. Dílna kombinuje inter­aktivní prohlídku Muzea Antonína Dvořáka a samotný workshop s hudebními, dramatickými a tanečními prvky. Program probíhá v expozici.

Délka: 90-120 min

Vzdělávací oblast: Hudební výchova, Člověk a jeho svět

Klíčová slova: Antonín Dvořák, opera, Rusalka, Novosvětská, Humoreska

Výstupy žák: zná životní osudy Antonína Dvořáka a děj jeho nejznámější opery Rusalka, je do jejího děje "vtažen"


Muzeum Antonína Dvořáka

Ke Karlovu 462/20, 120 00, Nové Měst, Praha 2

Od svého vzniku v roce 1932 muzeum sídlí v barokním letohrádku Michnově letohrádku, známějším pod názvem Vila Amerika v Praze 2 na Karlově (ulice Ke Karlovu), postaveném Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem. Po roce 1932, kdy se v letohrádku usadil Spolek pro postavení pomníku Antonína Dvořáka v Praze a vybudoval zde muzeum. Mezi jinými předměty (mistrova korespondence, fotografie, notové autografy) je zde také faksimile rukopisné partitury slavné symfonie č. 9, e-moll, op. 95, zvané Novosvětská, kterou Dvořák dobyl skutečnou Ameriku, a tak je umístění jeho muzea v té pražské opravdu příhodné.

Antonín Dvořák sám ale v letohrádku nikdy nebydlel, roku 1877 se přestěhoval do domu v Žitné ulici č. 14 a žil tam až do své smrti.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem